Konteinermaja

konteinermaja

Konteinermaja tutvustus

Merekonteineritest konteinermajade ehitus on Euroopas ja mujal maailmas väga populaarne ning üks kõige põnevamaid võimalusi hoonete ehituseks. Konteinermajade populaarsus on aina kasvav ning aitab kaasa looduse säästmisele. Maailmas on üle 300 miljoni merekonteinereid ning kasutust leiab vaid 18 miljonit! Konteinermajade ehitamine merekonteineritest on loogiline ja energiasäästlik, sest ühe konteineri sulatamiseks kulutataks 8000kWh energiat. ZeroLiving ehitab väikseid ühest moodulist koosnevaid hooneid kui ka komplekse, mis koosnevad mitmest konteinerist. Allpool toome välja peamised eelised, miks ehitada merekonteineritest.

Tarbimise vähendamine, taaskasutus ja ümbertöötlus- kolm terminit, mis iseloomustavad rohelist eluviisi. Kasutades merekonteinerit maja struktuurina  säästame puitu, sest kandevkonstruktsioonid on juba olemas, puitu kasutame sise- ja välisviimistluses. Koostades maja mitmest moodulist, merekonteinerist, säästate aega ja raha juba objekti alguses, sest konteinermaja ehitus toimub tehases, kontrollitud keskkonnas ning teha jääb vaid krundi/objekti ettevalmistus eesolevaks elamu püstituseks..

Merekonteiner on ehitatud kasutades COR-TEN terast, mis on arendatud kestma ekstreemseid raskusi ja olustikke, ka olles välistingimustele avatud. Konteinerid on projekteeritud asetsema nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt, lubades kiiret püstitamisaega objektil. Konteinerite mõõdud säästavad moodulmaja püstitamisel kaasnevatest mõõtevigadest, mis säästab aega ja raha.

Otsustades kasutada konteinereid hoone püstituseks saab kindel olla, et hoone püstitusel ei teki üllatusi ning ootamatuid väljaminekuid. Merekonteinerid on toodetud ISO standardeid jälgides ning seega puuduvad mõõte- või ehitusvead.

Konteinermajade populaarsus on suuresti tingitud nende hoonete erilisusest, püstitades merekonteineritest koosneva hoone võite kindel olla, et olete sõpruskonnas ainuke ning Teie hoonet imetlevad paljud erinevad inimesed. Konteinereid kasutades on võimalik luua arhitektuuriliselt põnevaid elamuid või äripindasid. Maailmas on kasutusel umbes 18 miljonit, kuid 300 miljonit konteinerit seisab tühjalt ning kasutult… ZeroLiving on võtnud eesmärgiks ehitada võimalikult erilisi ning huvitavaid hooneid kasutades merekonteinereid.

Kasutades konteineri tugevat struktuuri, võib konteinermaja hõlpsasti ja minimaalsete kuludega demonteerida ja transportida järgmisesse asukohta, kus teha jääb taas vaid ettevalmistus elamu püstitamiseks.